Gongi i misy a podświadomość

Nasza psychika działa na różnych poziomach. Ten, z którym mamy bezpośredni kontakt to poziom świadomy;obserwuje on świat, analizuje, wyciąga wnioski i podejmuje decyzje. Czasami udaje nam się realizować plany zaprogramowane przez nasz świadomy umysł. Czasami jednak pojawiają się przeszkody, czy to wynikające z naszej osobowości, czy z wydawałoby się okoliczności zewnętrznych. Czasami mamy sfery życia, w których czujemy wręcz, że sabotujemy nasze starania.

Siła, która de facto kieruje naszym życiem, znajduje się na nieświadomych poziomach naszej psychiki i przez niektórych psychologów nazywana jest podświadomością. Podświadomość ma za zadanie opiekować się naszym ciałem fizycznym, dbać o nasze bezpieczeństwo i gromadzić nasze wrażenia w banku pamięci. W związku z tym, kiedy wydaje się jej, że coś zagraża naszemu bezpieczeństwu, kreuje okoliczności mające za zadanie wyeliminowanie tego czegoś z naszego życia. I chociaż na danym etapie życia jest nam to niezbędne, np. zmiana mieszkania, remont, wzrost dochodów, to podświadomość nie dopuści do tej zmiany, bo z jakichś powodów uważa, że może być to dla nas niebezpieczne.

Cała sztuka polega na przekonaniu podświadomości do współpracy ze świadomością. Wtedy możemy bez przeszkód realizować nasze cele. Jedną z metod przeprogramowania podświadomości są umiejętnie stosowane afirmacje.

Afirmacje, czyli pozytywne programy najłatwiej docierają do podświadomości, gdy jesteśmy zrelaksowani, rozluźnieni lub znajdujemy się w stanie Alfa. Oceniająca świadomość nie stwarza wtedy żadnych barier w przesyłaniu pozytywnych informacji do podświadomości.

Gong i misy tybetańskie to instrumenty, których fala dźwiękowa oddziaływuje na nasze ciało i odpręża je, a mózg wprowadza w fale charakterystyczne dla stanu zasypiania i śnienia. Łatwo wtedy dotrzeć do podświadomości.

Sesja polega na połączeniu kąpieli w dźwiękach gongów i mis z pozytywnymi afirmacjami, które podaje prowadząca. Jest również czas na indywidualne programowanie. Sesja kończy się wyprowadzeniem ze stanu relaksacji i „uziemieniem”.

Brak możliwości komentowania