Kamertony

Muzykoterapia Dogłębna – Komórkowa
Metoda ta opiera się na kilkunastu technikach opracowanych przez dr Barbarę Angel (Romanowską). Powstały one m.in. na podstawie badań nad dźwiękiem, przeprowadzonym w USA i Francji.
Badania naukowe wykonane w Lambdoma Institute przez dr Barbarę Hero udowodniły, że organy wewnętrzne człowieka, jak również przewodzące energię kanały czy centra energii, posiadają swoje własne określone częstotliwości zdrowia (balansu) i wystarczy być do nich dostrojonym, by być zdrowym. Brak harmonii (dostrojenia) oznacza chorobę.
Fale dźwiękowe o określonych częstotliwościach pochodzą z prostych w użyciu instrumentów – KAMERTONÓW. Są one narzędziami terapii, która jest absolutnie bezpieczna, nie zna skutków ubocznych. Zasada działania, to m.in. dostrajanie chorych komórek ciała i organów wewnętrznych do ich naukowo odkrytych częstotliwości zdrowia, podanych w odpowiednich kamertonach.

Przykłady stosowanych technik:
Harmonizacja za pomocą dźwięków CG

Dźwięki C i G tworzą tzw. doskonałą kwintę czystą, czyli pełnię HARMONII. Jest to najdoskonalszy interwał, otwierający wrota do uzdrawiania i wyższej świadomości. Dzięki zastosowaniu już tylko dwóch dźwięków otrzymamy natychmiast głęboką relaksację, niecodzienne doznania, zmianę stanu świadomości, poruszenie mięśni bez wysiłku ciała, zrównoważenie energii, pełną harmonię, spokój, wyciszenie. Punktowe zastosowanie tego interwału przyniesie ulgę w bólu czy chorobie mięśni. Dzięki kwincie odżywiają się tkanki i komórki stają się bardziej krągłe, a ich kolor nabiera intensywności. Może zacząć wzrastać hemoglobina i nasycenie krwi tlenem, obniżyć się ciśnienie, ustabilizować krążenie, ustąpić kaszel, katar. Mogą także unormować się cykle menstruacyjne, zredukować objawy menopauzy itp. Kamertony te harmonizują także otoczenie, pomieszczenia, wodę, itp. CG polecane są przede wszystkim osobom ze schorzeniami dotyczącymi psychiki, umysłu i stąd płynących zaburzeń. Są pomocne w problemach braku skupienia, zaburzonej koncentracji, czy stresie. Wspaniałe efekty przynoszą u dzieci z autyzmem, Downem, w przypadkach ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder – nadpobudliwość psychoruchowa z deficytem uwagi), nerwicach, depresjach, stanach lękowych czy maniakalnych, schizofrenii, pracy z nałogami, w mikrouszkodzeniach korowych, wszystkich chorobach psychicznych, ale także w chorobie Alzheimera czy SM (stwardnieniu rozsianym), itp.

Oktawa Pitagorasa
Częstotliwości dostosowane zostały do C 256 Hz (A 432 Hz) z myślą o działaniu bezpośrednią falą dźwiękową na istotę żyjącą. Tradycyjne zestrojenie z dźwiękiem strojowym A-440 Hz zawierałoby zbyt wiele dysonansów w działaniu na komórki ciała. Zestaw skali 8 kamertonów prowadzi do wypośrodkowania, zharmonizowania energii w organizmie (w tym czakry, meridiany) poprzez proces „komórkowej pamięci” opartej na naturalnych wibracjach częstotliwości drgań kamertonów. Struktury harmoniczne przywracają właściwą energię w tkankach oraz narządach wewnętrznych, działając na ciało fizyczne i psychikę, przywracając zdrowie nawet osobom ciężko chorym. Dzięki 8 kamertonom przeprowadzamy detoksykację organizmu, wchodzimy na wyższy poziom świadomości, dostrajamy swoje ciało-umysł-ducha do stanu balansu, co pomaga potem utrzymywać się w zdrowiu i dobrym nastroju.

OM
Zadaniem tej techniki jest przede wszystkim relaks. Wprowadza w stan bliski medytacji i głębokiego odpoczynku w zaledwie parę minut. Dostraja ciało fizyczne do pierwotnej wibracji mantry OM i prawie natychmiast przynosi stan zrównoważenia energetycznego całego organizmu. Wycisza umysł i uzdrawia poprzez przeprogramowanie go na pozytywne myślenie, co służy przejściu na wyższy poziom świadomości.
Następuje harmonia wszechogarniająca ciało-umysł-duszę. Przynosi pozytywne efekty w pracy z osobami nadpobudliwymi, chorymi psychicznie, dziećmi autystycznymi, przy zaburzeniach koncentracji, braku skupienia, w trudności uczenia się, w depresji, stanach stresowych, lękach, uzależnieniach.

Akupresura kamertonem OT 64
Kamertonu OT 64 Hz używa się punktowo, w celu relaksacji i odpoczynku, oraz do akupresury dłoni i stop.
Dodatkowo działa na układ kostny. OT 64 współbrzmi z kośćmi, wspomaga kościec, jest więc szczególnie polecany w dolegliwościach kostnych, urazach czy złamaniach. Działa bardzo silnie na niższe kręgi lędźwiowe, kość krzyżową i guziczną. Jego siła wibracji rozluźnia wiązadła krzyżowe. Dzięki OT64 znika napięcie mięśni, drgawki, spazmy, strach, ból, poprawia się krążenie przez odciążenie napięcia struktury mięśnia, co powoduje powiększenie strumienia przepływu krwi.

Kamertony anielskie
To trzy kamertony o wysokich częstotliwościach, dzięki którym natychmiast przechodzimy w stan uspokojenia i wyciszenia umysłu. Rozbijane są myślokształty. Przepełniają pomieszczenia pozytywną energią, oczyszczając je. Powodują zastygnięcie, znieruchomienie, spokój wewnętrzny i niechęć do „szaleństw” czy agresji.

DNA
W inżynierii genetycznej, do naprawy uszkodzonych „kodów życia” ulokowanych w komórkach ludzkiego ciała, stosuje się odkrytą już częstotliwość DNA 528Hz. Częstotliwość ta współbrzmi z rdzeniem kręgowym, dokonując w ramach dostrajania się do zdrowej częstotliwości DNA, stosownych zmian w strukturach komórek. Częstotliwość ta odmładza, zatrzymuje procesy starzenia, otwiera na prawdziwą miłość jednostki, a nawet potrafi pomóc w przypadku chorób genetycznych.

Solfeggio
10 kamertonów wywołuje zmiany w psychice oraz w życiu:
– uwalnianie od fizycznego i emocjonalnego bólu (Karmy)
– uwalnianie od poczucia winy i strachu (1 i 2 Czakra)
– odwracanie biegu wydarzeń, ułatwienie przemiany (3 Cz.)
– transformacja i cuda, otwarcie serca, naprawa DNA (4 Cz.)
– połączenie, relacje międzyludzkie (5 Czakra)
– budzenie intuicji (6 Czakra)
– powrót na ścieżkę duchową (7 Czakra)
– światło i duchowe połączenie, stan balansu/perfekcji,jedność
– frekwencja Mistrzowska, ALL in ONE, wszystko w jednym
(Na podstawie książki Barbary Romanowskiej: Muzykoterapia Dogłębna Komórkowa)

Brak możliwości komentowania