Reiki

Reiki jest tradycyjnym ustnym przekazem, więc trudno pisać na ten temat. Reiki to praktykowanie i doświadczanie. Do tej cudownej energii ma dostęp każdy człowiek, każdy może ją stosować, aby uzdrawiać swoje życie i pomagać innym. Aby było to możliwe, należy przejść inicjacje w Reiki. Tych inicjacji dokonuje się na dwudniowych seminariach. Na zajęciach tych poznaje się również teorię i praktykę Reiki.

Istotą zajęć jest sama energia Reiki. Natomiast teoria i praktyka zostały ujęte w System Reiki przez jej ‚odkrywcę’ doktora Mikao Usui. Według tradycyjnego systemu Reiki, który przekazuję, są trzy stopnie wtajemniczenia:

  • I stopień – obejmuje 4 inicjacje i pozwala na stosowanie Reiki dla siebie i innych,
  • II stopień – obejmuje 1 inicjację oraz zapoznaje z symbolami pozwalającymi przekroczyć czas i przestrzeń przy przesyłaniu energii,
  • III stopień – mistrzowski – obejmuje jedną inicjację i uprawnia do nauczania Reiki i wtajemniczania w nią innych.

Według tradycyjnej linii przekazu istnieje tylko jeden tzw. Wielki Mistrz Reiki. Pierwotnie był nim doktor Mikao Usui, który przekazał sukcesję swemu uczniowi – panu Chyiro Hayashi. Osobą, która wprowadziła Reiki w świat Zachodu i pełniła w nim rolę Wielkiego Mistrza Reiki, była pani Hawayo Takata. Przed śmiercią powierzyła tę funkcję swojej wnuczce Phyllis Lei Furumoto. Wszyscy pozostali, inicjowani na mistrzów Reiki, to nauczyciele mający prawo inicjować i przekazywać tę wiedzę dalej, według linii sukcesji.
A oto linia przekazu, według której byłam inicjowana w Reiki:

  • Phyllis Lei Furumoto
  • Hannelore Weber (Niemcy)
  • Rosvita Maria Mayr (Austria)
  • Max Artecki
  • Beata Kajdańska

Przekaz Reiki kryje w sobie wiele tajemnic. Można go traktować jako jedną z wielu technik energoterapii i relaksacji. Jednak długie praktykowanie i podążanie ścieżką Reiki pokazuje, że ten system może również być jedną z dróg do urzeczywistnienia. Jasno pokazał to swoim życiem doktor Mikao Usui.

Z moich doświadczeń wynika, że system Reiki jest całkowicie uniwersalny. Świetnie wpasowuje się w różne duchowe ścieżki. Jest jednocześnie wyjątkowo prostą i bezpieczną metodą pomocną w oczyszczaniu ciała, umysłu i podświadomości oraz podnoszącą jakość życia. Wystarczy włączyć się w strumień działania energii Reiki i z zaufaniem poddać się jego działaniu.

Na temat Reiki napisano mnóstwo książek. Jednak nie można poczuć działania tej energii na bazie przeczytanej lektury. Nic nie zastąpi bezpośredniego doświadczenia. Inicjacje i obecność na seminariach Reiki, gdzie oddziaływuje wzmocniona energia oraz zachodzą transformacyjne procesy, to dobry początek. Potem doświadcza się indywidualnie, stosując wobec siebie lub innych terapię Reiki.

Jeden komentarz

  1. Pingback: Aktualności – luty 2015 | Mochita

Brak możliwości komentowania