Rubedo

Rubedo, czyli alchemia tańca.

Mistrzowie alchemii poszukiwali kamienia filozoficznego, eliksiru życia lub złota mieszając ze sobą różne substancje. Były to najczęściej różne metale, które po podgrzaniu przechodziły przez zmiany i reakcje chemiczne, aby w końcu osiągnąć doskonałość.

Proces przemiany alchemicznej można podzielić na trzy etapy: nigredo, albedo i rubedo. Na poziomie ezoterycznym praca alchemików to dążenie do rozwoju i osiągnięcia harmonijnego, świetlistego stanu duszy.

Nigredo, czyli faza czerni to pierwszy etap transmutacji. Symbolizuje ona zanurzenie w chaosie. Różne substancje miesza się i niszczy ich dotychczasową istotę, aby zmieniła swą naturę w doskonałą.

Albedo, czyli faza bieli to przełamanie fazy czarnej. Symbolizuje ona oczyszczenie duszy, które wyłania się z ciemności nigredo.

Rubedo, czyli faza czerwieni to ostatni etap pracy alchemików. Jest to ostateczna przemiana (otrzymanie złota) podczas której następuje połączenie przeciwieństw. Symbolizuje ona połączenie się ducha i materii.

Rubedo to spontaniczne tańce przeplatane medytacją. Dzielą się na trzy fazy: nigredo, albedo i rubedo, podczas których specjalnie dobrana muzyka (od rocka po mantry) oraz prowadzone medytacje mają na celu wprowadzenie równowagi między duchem a materią.

Taniec to porywająca praca z ciałem; uruchomienie zablokowanej w nim energii. Każda jego faza trwa około godziny i zakończona jest dwudziestominutowa medytacją.

Medytacje ukierunkowują przepływ odblokowanej energii. Kolejno wprowadzają energie Ziemi i Nieba, a następnie harmonizują je w ciele.

Rubedo to rodzaj „duchowej dyskoteki” dla ludzi, którzy kochają swobodę tańca i jednocześnie pragną się harmonijnie rozwijać, łącząc ducha z materią.

Brak możliwości komentowania